פרגולות

מהי פרגולה ולמי היא מתאימה?

מהי פרגולה ולמי היא מתאימה?
פרגולה היא קירוי הממוקם מעל חלל פתוח. היא מחליפה את הצורך בגג או במבנה הסגור מכל צדדיו, וממקסמת את הנוחות שלכם בכל עונה: בימי הקיץ היא מספקת הצללה ובימי החורף מגנה מפני הגשם. אם נסתכל על הצד הפרקטי, פרגולה מעץ תאפשר יצירת אזור מוגן לאורך כל עונות השנה; אם נתרכז בתחושה שהיא נותנת, פרגולה מעץ תספק לכם פינה שלווה ונעימה לישיבה, לאירוח, או פשוט כדי ליהנות מהקפה של הבוקר, בלי להיות מודאגים ממה שקורה בחוץ.
לא פחות חשוב: פרגולה היא אלמנט דקורטיבי, שבביצועו של בעל המקצוע הנכון תעניק לסביבה שלכם מראה מוקפד ומטופל, ותשווה לחצר הבית מראה טבעי וחם. מי מאיתנו לא ירצה ליהנות מאלמנט מזמין ונעים לעין, שמשדר השקעה עיצובית בחזות הבית ובסביבתו?

בשביל זה אנחנו כאן!
ברזומה שלנו ניסיון רב בבנייה ותכנון של מגוון פרגולות: בין אם זו חצר הבית או הכניסה אליו, בין אם זו החניה שזקוקה לקצת צל או המרפסת החיצונית בדירה – אנחנו פה כדי לספק פרגולה אסתטית, איכותית ועמידה.
כשאנחנו ניגשים לבניית פרגולה, כמעט תמיד נשתמש בעץ אורן. עם זאת, אנחנו מקפידים לשמור על גמישות ותמיד נשאיר מקום לבקשות מיוחדות. החיפויים הם מגוונים וניתנים לשינוי לפי דרישתכם והטעם האישי שלכם, בהתאם לתנאי השטח; תמיד נלווה אתכם ברקע, כדי להבטיח שחומר הגלם שייבחר יהיה המדוייק ביותר לעבודה הספציפית, לסביבה ולבטיחות שלכם.
בין האלמנטים שאנחנו משתמשים בהם על מנת לבדל את עבודות העץ שלנו, ישנה טכניקה הנקראת "פינויים".
שיטת עבודה זו נפוצה לרוב אצל נגרים ועובדי עץ למודי ניסיון ושאובה מעולם הנגרות המסורתית. היא אמנם דורשת השקעה ועבודה מאומצת יותר, אך מעניקה לפרגולה מראה אסתטי ומתוחכם, לצד עמידות גבוהה יותר לאורך השנים.
רוצים ללמוד עוד על הטכניקה הייחודית הזו? פנו אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונשמח לחזור אליכם עם מידע נוסף.

סוגי הדקים שאנו בונים:

בתחום הדקים, אנו עושים שימוש בכמה סוגים של עצים: אורן, איפאה, אירוקו, סידר ודק מעץ סינטטי.

דק מעץ קשה

עצי האיפאה והאירוקו הם עצים שעמידים הרבה יותר בחשיפה למים ותנאי אקלים קיצוניים. עמידותם בפני מזיקים גבוהה יותר מסוגי העץ האחרים, כך גם שימורו הטבעי לאורך זמן. כיוון שמדובר בעצים קשים, גם העמידות שלהם בפני משקל כבד על פני השטח טובה יותר מהעצים הרכים. עלותם הראשונית של דקים מעץ קשה תהיה גבוהה יותר בשל איכות החומר. סוגי העץ אלו מומלצים בבניית דק באזורי חוץ לחים כגון בריכה, מזרקה או ג'קוזי.

דק מעץ רך

עצי האורן והסידר הם העצים הנפוצים ביותר בבניית דקים בישראל, זאת כיוון שגדלים באזורנו ואין צורך ביבוא שלהם ממדינות זרות. עץ האורן עובר תהליך של חיטוי שמקנה להם גוון טבעי ירקרק, ואילו הסידר מאופיין בגוון אדמדם. בשני המקרים העמידות בפני מפגעי מזג אויר ומרוצת השנים תשפיע על מראם, אך טיפול, צביעה ותחזוק נכונים ישמרו על המראה המיוחד והטבעי לאורך זמן. עלותם הראשונית של דקים מעץ קשה תהיה גבוהה יותר בשל איכות החומר. העצים הרכים עמידים פחות בפני מזיקים, אך עלותם הראשונית תהיה נמוכה יותר משל העצים הקשים. סוגי העץ אלו מומלצים בבניית דק באזורי חוץ לחים כגון בריכה, מזרקה או ג'קוזי.

דק מעץ סינטטי

דקים סינטטיים הם הבחירה המועדפת על לקוחות עם גישה אקולוגית ונכונות לבנייה ירוקה וידידותית לסביבה. מדובר במשטחים שעשויים תערובת שבבי עץ גרוס ופולמרים, והיתרון הבולט בדק מסוג זה הוא שאינו דורש תחזוקה תקופתית. ביחס לדק מעץ טבעי, הדק הסינטטי הוא בעל מראה וטקסטורה אחידים. עלותו הראשונית של דק סינטטי היא לא בהכרח נמוכה בהרבה, ולפעמים אף עולה על מחיר הבנייה בעץ טבעי.העצים הרכים עמידים פחות בפני מזיקים, אך עלותם הראשונית תהיה נמוכה יותר משל העצים הקשים. סוגי העץ אלו מומלצים בבניית דק באזורי חוץ לחים כגון בריכה, מזרקה או ג'קוזי.