בנייה וחידוש דקים

מהו דק ולמי הוא מתאים?

דק הוא ריצוף עץ, בדרך כלל למשטחי חוץ בחללים השונים, בעיקר במרפסת, בגינה או בחצר.

בפן העיצובי, הדק מעניק מראה אסתטי וחמים, כזה שנעים לראות בכל פעם שיוצאים לחצר. בחירה בחיפויים הנכונים תביא לשילוב נכון עם הסביבה הטבעית של הבית.
בפן הפרקטי, מדובר במשטח נוח ובריא יותר להליכה מאשר מדשאות או ריצוף באבנים טבעיות. משטחי דק אמנם דורשים שימור וחידוש מדי פעם, אך הטיפול השוטף והמשאבים שנדרשים לשם כך הם פחותים מאלו הנדרשים לתחזוקת מדשאות וגינות.

רוצים לשלב דק בסביבת המחייה שלכם? בשביל זה אנחנו כאן!

נשמח לספק לכם את כל השירותים הדרושים:

  • הגעה לשטח וייעוץ ראשוני בבחירת סוג העץ והחיפויים המתאימים
  • בנייה על פי תקנות הבטיחות המחמירות ביותר
  • טיפים והוראות לטיפול השוטף בסיום העבודה
  • שירותי חידוש ושימור דקים

סוגי הדקים שאנו בונים:

כשניגשים לתכנון ולהרכבת דק, האופציות הן רבות. מתוך נסיון, חקירה וראיה פרקטית, החלטנו לדייק את מבחר החומרים שאנחנו מציעים למוצלחים ביותר בעינינו: אורן, איפאה, אירוקו, סידר ודק מעץ סינטטי.

דק מעץ קשה

סוגי העצים המתאימים לבניית דק עמיד במיוחד, הם עצי האיפאה והאירוקו. שני אלו עומדים בהצלחה רבה אל מול איתני הטבע: חשיפה למים, לשמש ולתנאי אקלים קיצוניים. עמידותם בפני מזיקים גבוהה יותר מסוגי העץ האחרים וכך גם שימורם הטבעי לאורך זמן. כיוון שמדובר בעצים קשים, גם העמידות שלהם בפני משקל כבד גבוהה יותר מזו של עצים רכים. בשל התכונות המיוחדות שלהם, איכותם והשימוש בהם כעצים שמחזיקים לאורך זמן רב, עלותם הראשונית של דקים מעץ קשה תהיה גבוהה יותר ביחס לסוגי עץ אחרים. איפאה ואירוקו מומלצים לבניית דק באזורי חוץ לחים כגון בריכה, מזרקה או ג'קוזי

דק מעץ רך

עבור מי שחי באזורי אקלים סטנדרטיים, עצי האורן והסידר הם בחירה מושלמת. הם העצים הנפוצים ביותר בבניית דקים בישראל – הם גדלים פה בארץ ואין צורך ביבוא שלהם ממדינות זרות, מה שמשפיע גם על מחירם. עץ האורן עובר תהליך של חיטוי שמקנה לו גוון טבעי ירקרק, ואילו הסידר מאופיין בגוון אדמדם. שני סוגי העצים נחשבים לחומרי גלם איכותיים ועם זאת, העמידות שלהם בפני הזמן, הסביבה ופגעי מזג האוויר מעט נמוכה מאשר זו של העצים הקשים, לכן תשפיע על המראה שלהם. אורן וסידר מתאימים לבניית פרגולות, דקים ועבודות עץ בהתאמה אישית, באזורים בעלי אקלים ארצישראלי סטנדרטי, באזורים מוצלים או בפנים הבית.

דק סינטטי

מדובר בטכנולוגיה חדשה שהופכת פופולרית יותר ויותר: דקים סינטטיים הם הבחירה המועדפת על לקוחות עם גישה אקולוגית ורצון לשלב בנייה ירוקה וידידותית בסביבת המחייה שלהם. דקים סינטטיים עשויים מתערובת שבבי עץ גרוס ופולימרים והיתרון הבולט בדק מסוג זה הוא שאינו דורש תחזוקה תקופתית. הדק הסינטטי הוא בעל מראה וטקסטורה אחידים, אל מול דקים מעץ טבעי שמשתנים בצורה אורגנית ככל שהזמן עובר. עלותו הראשונית של דק סינטטי היא לא בהכרח נמוכה יותר, ולפעמים אף עולה על מחיר הבנייה בעץ טבעי. בשורה התחתונה, מדובר בבחירה ממקום פרקטי בעיקר.